
Zapisy na szkolenie okresowe dla kierowców zawodowych prowadzone są w każdym ośrodku szkolenia kierowców w sposób indywidualny. Procedura przystąpienia do szkolenia i wymagania z tym związane są jednak ściśle określone przepisami. Jak wyglądają zapisy na szkolenie okresowe dla kierowców w ośrodku euroPiM?
Przed rozpoczęciem szkolenia
Od 6 kwietnia 2022 r. w zasadniczy sposób zmieniła się procedura związana ze szkoleniami okresowymi i uzyskaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej będącego podstawą do wpisu kodu 95 w prawo jazdy.
Aktualnie kierowca w pierwszej kolejności musi uzyskać orzeczenie lekarskie oraz orzeczenie psychologiczne stwierdzające brak przeciwskazań, odpowiednio lekarskich i psychologicznych, do pracy na stanowisku kierowcy.
Następnie z ww. orzeczeniami udaje się do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego/ Urzędu Miasta właściwego ze względu na adres zamieszkania, celem uzyskania tzw. numeru PKZ, czyli Profilu Kierowcy Zawodowego.
Dopiero po jego otrzymaniu przez Urząd kierowca zapisuje się na szkolenie okresowe w wybranym ośrodku szkolenia kierowców.
Terminy szkolenia okresowego
Szkolenia okresowe w ośrodku szkolenia kierowców euroPiM są szkoleniami indywidualnymi, dlatego możliwe jest uzgodnienie najbardziej dogodnego dla kursanta terminu zajęć.
Zapisy na szkolenie okresowe
W ośrodku szkolenia kierowców euroPiM istnieje możliwość zapisów na szkolenie okresowe:
– osobiście – w siedzibie firmy przy ul. Granicznej 8A w Tarnowie (I piętro) w godzinach pracy, tj. 07:30 – 16:00
– telefonicznie – pod numerem telefonu: +48 733 339 337
– drogą mailową poprzez adres: kontakt@europim.pl
Wymagane dokumenty:
Celem przystąpienia do szkolenia należy przygotować następujące dokumenty:
– numer Profilu Kierowcy Zawodowego
– orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwskazań lekarskich do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy
– orzeczenie psychologiczne stwierdzające brak przeciwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy
– prawo jazdy
Zakres szkolenia okresowego
Szkolenie okresowe trwa łącznie 35 godzin i podzielone jest na 5 modułów tematycznych, z których przynajmniej jeden związany jest z bezpieczeństwem ruchu drogowego.