+48 14 692 49 77; +48 733 339 337 kontakt@euroPiM.pl
 Graniczna 8A (I piętro) 33-100 Tarnów

 W dniu 24 kwietnia 2017 r. opcja sprawdzanie punktów karnych bez wychodzenia z domu zostanie udostępniona !

Warunkiem koniecznym do umożliwienia kierowcom kontrolowania liczby punktów online są zmiany prawne. Rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zadaniami organów administracji publicznej w zakresie niektórych rejestrów publicznych (w tym ustawa Prawo o ruchu drogowym) jest w tej chwili procedowany w parlamencie. 23 marca br. Sejm przyjął projekt ustawy, który został następnie skierowany do Senatu. Po podpisaniu nowelizacji ustawy przez Prezydenta RP, opcja sprawdzanie punktów karnych bez wychodzenia z domu zostanie udostępniona w dniu 24 kwietnia 2017 r.

Sprawdzenie punktów karnych on-line będzie usługą darmową, umożliwiająca kierowcom dostęp wyłącznie do swojego konta, co gwarantuje poufność usługi. Wystarczy posiadać profil zaufany (eGO) i wejść na stronę Obywatel.gov.pl. Należy pamiętać, że w obecnej formie usługi w rejestrze będą widoczni tylko kierowcy którzy mają od 1 do 23 punktów karnych.

Uruchomienie e-usługi „Sprawdź swoje punkty karne” to pierwszy z etapów wdrożenia nowego systemu informatycznego CEPiK 2.0. Cały projekt został podzielony na sześć etapów i w całości powinien być uruchomiony w czerwcu 2018 r.

źródło:coi.gov.pl
 
#punktykarne #ilemampunktówkarnychzamandaty #gdziesprawdziszswojepunktykarne