+48 14 692 49 77; +48 733 339 337 kontakt@euroPiM.pl
 Graniczna 8A (I piętro) 33-100 Tarnów

Serdecznie zapraszamy na debatę „Gra o czyste powietrze”, która odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia o 10.30 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (Rynek Główny 25).

Główne tematy spotkania to:

Jak walczyć ze smogiem: informować i edukować czy straszyć i karać?

Inicjatywy obywatelskie: jak samemu zawalczyć o czyste powietrze?

Paragrafy na smog: jak przepisy mogą nam pomóc?

Węgiel i drewno kontra sieć ciepłownicza i odnawialne źródła energii

Czy samorządy stać na walkę o czyste powietrze?

Fundusze europejskie wspierają walkę ze smogiem

Ekodoradcy w gminach: jak pomagają mieszkańcom?

Punktem wyjścia do debaty będzie prezentacja wyników badania opinii mieszkańców Małopolski na temat jakości powietrza w naszym województwie, zrealizowanego w 2016 roku przez Zespół Małopolskiego Obserwatorium Rozwoju Regionalnego.

Do udziału w debacie zostały zaproszone osoby aktywnie działające w obywatelskich ruchach antysmogowych, przedstawiciele administracji samorządowej i świata nauki. Spotkanie poprowadzi redaktor Zbigniew Bartuś.

Jednym z punktów wydarzenia będzie przedstawienie informacji na temat możliwości poprawy jakości powietrza dzięki wsparciu z funduszy europejskich.

Debata, współorganizowana przez Województwo Małopolskie (Zespół Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego) oraz Polska Press Sp. z o. o., wydawcę Gazety Krakowskiej, będzie drugim spotkaniem organizowanym w ramach cyklu Małopolska. Tworzymy przyszłość, poświęconego kluczowym obszarom rozwoju regionu. Kolejne tego typu wydarzenia odbędą się w najbliższych miesiącach.

Aby zgłosić się do udziału w debacie, prosimy o przesłanie potwierdzenia na adres e-mail:morr@umwm.pl. W wiadomości należy podać imię i nazwisko, reprezentowaną instytucję oraz numer telefonu kontaktowego. W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Obserwatorium – tel.: 12 29 90 829 lub 12 29 90 692.

Program debaty „Gra o czyste powietrze” (.pdf, 284KB)

Źródło: http://www.fundusze.malopolska.pl