ul. Graniczna 8A   |   33-100 Tarnów   |   tel.: +48 14 692 49 77   |   +48 733 339 337

Planujesz inwestycje w swojej firmie?

Ale nie wiesz gdzie szukać informacji o naborze wniosków czy zasadach na jakich udzielane są dotacje?

Nad czym musisz się zastanowić?

W tej sytuacji musimy zwrócić Ci uwagę na fakt iż bardzo rzadko zdarza się, aby wnioski o dotacje można było składać nieprzerwanie przez cały rok.

Podczas ogłaszania naboru wniosków przez Instytucje zajmujące się udzielaniem dofinansowania, przeważnie wyznaczane są konkretne daty kiedy można składać wnioski np. od 1 do 25 kwietnia, przy czym takich naborów może być kilka w ciągu roku, lub być tylko jeden. Jeśli więc nabór ma trwać od 1 do 25 kwietnia i w tym terminie nie zdąży się przygotować i złożyć wszystkich dokumentów, to kolejna szansa może pojawić się dopiero za rok. Dotyczy to szczególnie działań i programów gdzie można zdobyć większe środki.

Gdzie szukać informacji ?

To, kiedy i gdzie można starać się o dotację, zależy od konkretnego regionu Polski, a zadaniem naszego specjalisty jest przedstawienie Ci w którym momencie Ty możesz starać się o dotację.
Głównymi programami z jakich korzystają przedsiębiorcy starając się o dotację z unii europejskiej są:
1. Regionalne Programy Operacyjne – działanie osi priorytetowej numer 1 lub 2 (założenia działania osi priorytetowej 1 lub 2 w każdym województwie będzie inne),

W co można inwestować?

Dofinansowanie przeznaczone jest na inwestycje w:

  1. rozbudowę i nabycie przedsiębiorstwa,
  2. działania mające na celu dokonywanie zasadniczych zmian produkcji bądź procesu produkcyjnego,
  3. zmianę stosowanych rozwiązań produkcyjnych, technologicznych, organizacyjnych na sprzyjające poprawie środowiska naturalnego oraz BHP,
  4. unowocześnienie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstwa,
  5. zmianę wyrobu i usługi, w tym także zmianę w sposobie świadczenia usług,
  6. modernizację środków produkcji.

Jeżeli planujesz którąś z powyższych inwestycji, ale nie wiesz w jaki sposób przygotować wniosek ani gdzie uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania zadzwoń do naszego konsultanta lub wyślij maila z zapytaniem, na pewno się z Tobą skontaktujemy.

Pragniemy poinformować o aktualnym okresie finansowania 2014- 2020. Na stronach Regionalnego Programu Operacyjnego, są publikowane ciekawe projekty, które na bieżąco są śledzone przez naszych konsultantów. Bieżące informacje znajdują się w aktualnościach.